در ایـــن مقاله قصد داریم دلایل خراب شدن کیسه جاروبرقی را برای شما بیان کنیم تا بــه کمک آن بتـــــوانید از آسیب رسیدن به کیسه جارو جلوگیری کنید.
چندین نوع مدل کیسه جاروبرقی برای مارک های مختلف طراحی شده است.
کیسه های جاروبرقی یک بار مصرف و کیسه های دائمی از انواع کیسه های جاروبرقی هستند. کیسه های یک بار مصرف بهداشتی تر از نوع دائمی هستند و مجهز به فیلتراسیون هستند. استفاده از کیسه های یک بار مصرف از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه تر است. کیسه های جاروبرقی به دلایل متعددی ممکن است خراب شوند و نیاز به تعویض داشته باشند به هرحال باید نکاتی رعایت شود تا به کیسه ها آسیب وارد نشود تا نیاز به خرید کیسه جاروبرقی در فواصل زمانی کوتاه مدت نباشد.

 

عوامل خراب شدن کیسه جاروبرقی

 

۱-استفاده از جاروبرقی برای جمع کردن اشیای تیز و برنده

از جاروبرقی برای جمع کردن اجسام نوک تیز و برنده مانند سنجاق و شیشه استفاده نکنید. استفاده از جاروبرقی برای جمع آوری این اجسام موجب پاره شدن و یا سوراخ شدن کیسه جاروبرقی و غیر قابل استفاده شدن آن می شود. بنابراین اشیای تیز را با جاروبرقی جمع نکنید و از جارو دستی استفاده نمایید.

این مطلب هم برای شما مفید خواهد بود:نکات مهم در استفاده صحیح از جاروبرقی

۲- استفاده از جاروبرقی برای جمع کردن آب و مایعات

جاروبرقی برای برداشتن و نظافت مایعات مانند آب و یا چیزهای مرطوب طراحی و ساخته نشده است. از جارو کردن سطوح مرطوب و خیس با جارو برقی های معمولی خودداری نمایید.
استفاده از جاروبرقی برای جمع آوری مایعات موجب خراب شدن کیسه جاروبرقی می شود. به جای استفاده از آن از یک دستمال و یا یک دستمال کاغذی استفاده نمایید.

۳- استفاده از جاروبرقی برای جمع کردن مواد اشتعال زا مانند ته مانده سیگار

مواد اشتعال زا مانند ته مانده سیگار و خاکستر بخاری برای کیسه های جاروبرقی خطرناک هستند. آن ها که گرما را در خود نگه می دارند ممکن است کیسه جاروبرقی را بسوزانند. بنابراین برای تمیز کردن آن ها به جای جاروبرقی کیسه دار از جارو دستی و خاک انداز و یا جاروبرقی مخصوص استفاده نمایید.

۴-استفاده از جاروبرقی برای جمع کردن گرد و غبارهای خیلی ریز

گرد و غبارها یا دیگر ذرات ریز برای جاروبرقی مضر هستند و موجب می شود کیسه جاروبرقی مسدود شود. برای تمیز کردن آن ها به جای استفاده از جاروبرقی با کیسه های معمولی از جاروبرقی هایی که مخزن بزرگ دارند و برای این کار طراحی شده اند استفاده نمایید.

۵-پر شدن کیسه جاروبرقی

پر شدن کیسه جاروبرقی باعث متورم شدن کیسه جاروبرقی می شود. این متورم شدن امکان پاره شدن کیسه را بالا می برد و در صورتی که برای مدت طولانی کیسه پر بماند باعث می شود که به کیسه آسیب وارد شود. قبل از این که کیسه جارو برقی کاملا پر شود ، آن را خالی کنید.

۶-عدم استفاده از کیسه مناسب با مدل جاروبرقی

عدم استفاده از کیسه مناسب با مدل جاروبرقی از جمله مواردی است که می ‌تواند در کاهش طول عمر دستگاه و کاهش کارایی جاروبرقی نقش مؤثری داشته باشد. همچنین موجب آسیب رسیدن و خراب شدن خود کیسه نیز می شود.

۷- استفاده از جاروبرقی برای جمع کردن حشرات موذی

استفاده از جاروبرقی برای جمع کردن حشراتی مانند مورچه ها و موریانه ها سبب می شود که این حشرات در کیسه جاروبرقی بمانند و موجب آسیب رساندن به کیسه شوند. بنابراین توصیه می شود برای جمع کردن آن ها از جاروبرقی استفاده نکنید.

کیسه جارو برقی یکی از مهم ترین قست های داخلی آن است که معمولا توجه زیادی به آن نمی شود. کیسه جاروبرقی را در بازه های زمانی مشخصی خالی کنید تا از رشد عوامل میکروبی جلوگیری شود.